Plotr DesignJet 1050c – výměna řemenu

Plotr Hewlet & Packard – DesignJet 1050c

Naše firma poskytuje služby různým firmám a mimo jiné i grafickým a projekčním kancelářím. proto se musíme umět vypořádat i s opravou takového zařízení, jako je velkoformátový plotr.

A tak do naší dílny doputoval i výrobek firmy HP DesignJet 1050c – velkoformátový inkoustový plotr. Tento výrobek je vybaven pokročilejšími kontrolními mechanismy, které mu zabraňují v provozu při zjištění i drobných závad, což zabraňuje dalšímu závažnějšímu poškozování zařízení. Ten, který jsme opravovali, hlásil vadu na pojezdu tiskových hlav. To bylo divné, protože pojezd byl volný bez výraznějšího zadrhávání. Po odkrytování bylo jasné proč – vodicí řemen pojezdu byl potrhán a nitě z něho se navíjely na osu motoru, který ho poháněl. Bylo tedy nezbytné řemen vyměnit.

Součástí objednaného dílu od HP je sice krásná sada nákresů, jak řemen vyměnit, ale to lze provést až po kompletním odstrojení plotru.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Plotr Hewlet & Packard – DesignJet 1050c
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Řemen začíná pelíchat

Zařízení bylo tedy nutné kompletně odkrytovat, vyjmout velkoobjemové zásobníky inkoustu, odmontovat napínák vodícího řemenu a sundat pojezd s tiskovými hlavami, ze kterého bylo možné teprve nyní řemen odstranit a nahradit novým.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Odstrojení1
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vyjmutí zásobníků inkoustu

Pak bylo třeba interiér plotru vyčistit od zbytků starého pásu a sestavit do původního stavu. A na závěr dobře namazat vodící tyče pojezdu.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
A tiskneme …